PERIODONTOLOGIJA

Periodonto ligų priežastis – sutrikęs bakterinės infekcijos ir imuninės sistemos balansas. Netinkama burnos ertmės higiena bei genetiškai sąlygojamas polinkis sukelia dantenų ir dantį supančių audinių uždegimą, kurio negydant, irsta danties atraminis aparatas, sunyksta kaulas ir kyla pavojus netekti danties. Todėl laba svarbu, kad gydymas būtų pradėtas kaip galima anksčiau, nes jis sustabdo uždegiminį procesą ankstyvoje ligos stadijoje ir tokiu būdu dantis galima išsaugoti.

Marginalinio periodontito gydymas turi būti kompleksinis. Jis priklauso nuo susirgimo formos ir stadijos, atliekamas atsižvelgiant į individualias paciento ypatybes bei esamus bendruosius susirgimus.

Į kompleksinį marginalinio periodontito gydymą įeina:

  • Periodontologo, ortopedo ir dantų chirurgo konsultacija su privaloma viziografija ir individualaus gydymo plano parengimas;
  • konservatyvių (nechirurginių) gydymo metodų pagalba, naudojant specialius prietaisus, pašalinama infekcija iš periodonto kišenės ir sumažinamas uždegimo lygis;
  • chirurginis gydymas, specialių operacijų atlikimas, kryptingai siekiant kaulinio audinio  regeneracijos;
  • ortopedinis gydymas, kuriuo siekiama atkurti prarastus dantis, padedantis sukurti taisyklingą sąkandį ir taip sureguliuoti per didelį krūvį, tenkantį kai kuriems dantims.
  • ortodontinis gydymas plačiai taikomas esant konkrečioms indikacijoms ir leidžia atkurti pirminę dantų padėtį, jei sąkandis yra netaisyklingas.

Mūsų klinikoje konservatyviam marginalinio periodontito gydymui plačiai naudojamas „Sirona Blue” lazeris.  Lazeris leidžia neskausmingai sterilizuoti periodonto kišenę, žymiai sumažinti uždegimą, pašalinti dantų kaklelių jautrumą ir žymiai pagerinti periodonto audinių regeneraciją.

Atsižvelgiant į paskutiniuosius pasiekimus ir tyrimų rezultatus odontologijos srityje, sukurta nauja gydymo sistema, orientuota į susirgimo priežastį. Šios gydymo sistemos eigoje pašalinama bioplėvelė, mikrobų plokštelės, dantų akmenys, endotoksinai, o taip pat eliminuojamos bakterijos, sukeliančios susirgimą. Mūsų klinikoje, tokio rezultato pasiekimui, plačiai naudojama Vector sistema.

Vector sistema leidžia vieno apsilankymo metu atlikti visą pirminę intervenciją. Šis metodas kur kas mažiau skausmingas, nei tradiciniai metodai ir sukelia kur kas mažiau nemalonių pojūčių. Instrumento energija minkštai prasiskverbia per hidroapvalkalą į periodonto kišenę. Periodonto kišenė intensyviai apdorojama ir išplaunama nesusidarant aerozoliui. Šio proceso metu naudojamo skysčio dalelytės veikia kaip dantų pasta, pašalindamos minkštus ir kietus dantų konkrementus net iš sudėtingiausiai pasiekiamų danties vietų.

Kompleksiškai gydant marginalinį periodontitą, naudojant aparatus („Air Flow Perio”, „Vector”, lazerį),  galima pasiekti aukštų rezultatų.

Gydymas aparatais turi daug privalumų:

  • neskausmingas
  • netraumuojantis
  • didelis efektyvumas

Visiems pacientams, sergantiems marginaliniu periodontitu, parenkamas individualus gydymas ir priemonės. Savo ruožtu, reguliariai atliekant profilaktinio gydymo kursą ir nuolat stebint būklę, galima sulaukti labai gerų rezultatų.

Pagrindiniai specialistai:

Anna Tsupikava