PERIODONTOLOGIJA

Periodonto ligomis serga daugelis vaikų ir suaugusių žmonių. Šių ligų priežastis – sutrikęs bakterinės infekcijos ir imuninės sistemos balansas. Liga pasireiškia dantenų ir dantį supančių audinių uždegimu, kurio negydant, kyla pavojus netekti danties. Pacientus kamuoja uždegimas, kraujavimas ir ypač dantenų recesija.

Todėl labai svarbu anksti pradėti gydymą, nes tokiu būdu galima sustabdyti uždegimą dar ankstyvoje stadijoje ir taip išsaugoti dantis. Marginalinio periodontito gydymas turi būti kompleksinis. Jis priklauso nuo susirgimo formos ir stadijos, atliekamas atsižvelgiant į paciento individualias ypatybes bei esamus bendruosius susirgimus.

Į kompleksinį marginalinio periodontito gydymą įeina:

— Periodontologo, ortopedo ir dantų chirurgo konsultacija su privaloma viziografija ir individualaus gydymo plano parengimas;

— konservatyvių (nechirurginių) gydymo metodų, naudojant specialius prietaisus, pagalba pašalinama infekcija iš periodonto kišenės ir sumažinamas uždegimo lygis;

—  chirurginis gydymas, specialių operacijų atlikimas, kryptingai siekiant kaulinio audinio  regeneracijos;

— ortopedinis gydymas, kuriuo siekiama atkurti prarastus dantis, padedantis sukurti taisyklingą sąkandį ir pašalinti dantų perkrovą.

—  ortodontinis gydymas plačiai taikomas esant konkrečioms indikacijoms ir leidžia atkurti pirminę dantų padėtį, jei sąkandis yra netaisyklingas.

Mūsų klinikoje konservatyviam marginalinio periodontito gydymui plačiai naudojamas „Sirona Blue” lazeris.  Lazeris leidžia neskausmingai sterilizuoti periodonto kišenę, žymiai sumažinti uždegimą, pašalinti dantų kaklelių jautrumą ir žymiai pagerinti periodonto audinių regeneraciją.

Kompleksiškai gydant marginalinį periodontitą, naudojant prietaisus („Air Flow Perio”, „Vector”, lazerį) galima pasiekti aukštų rezultatų.

Gydymas aparatūra turi daug privalumų:

– neskausmingas

– netraumuojantis

– didelis efektyvumas

 


Visiems pacientams, sergantiems marginaliniu periodontitu, parenkamas individualus gydymas ir priemonės. Savo ruožtu, reguliariai gydantis ir nuolat stebint būklę, galima sulaukti labai gerų rezultatų.

Pagrindiniai specialistai:

Anna Tsupikava