ESTETINĖ DANTŲ RESTAURACIJA

Restauracija – tai danties anatominės formos atkūrimas naudojant fotopolimerus. Tokie patologiniai procesai, kaip kariesas, emalio nusitrynimas, dėl traumų atsiradę įskilimai, fluorozė ardo kietuosius dantų audinius. Šiandien vietoj žodžio „plombavimas“ vartojamas žodis „restauracija“, kuris reiškia visišką danties spalvos ir anatominės formos atkūrimą. Mūsų klinikoje atliekamos visų rūšių restauracijos, tai yra:

  • restauracija, kuri atliekama, kai yra suirę iki pusės danties audinių;
  • restauracija, kuri atliekama, kai suirę daugiau kaip pusė danties audinių – tokiu atveju naudojami stiklo pluošto kaiščiai (štiftai) ar stiklo pluošto juostelės, kurie sukuria patvaresnę konstrukciją, todėl pacientui dažniausiai nereikia dėti metalo keramikos karūnėlės ant smarkiai suirusio danties.

Veneringas – tai priekinių dantų formos ir spalvos pakeitimas naudojant fotopolimerus. Pritaikydami praktikoje šiuolaikines kompozitines medžiagas, specialistai gali sėkmingai pašalinti priekinių dantų kietųjų audinių defektus nenaudodami klasikinių ortopedinio gydymo metodų. Veneringas leidžia atkurti ar koreguoti natūralią dantų padėtį, formą, spalvą, taip pat jų dydį, sąkandžio proporcijas. Veneringas rekomenduojamas, kai dantys yra įskilę, kreivos formos, kai ant dantų yra dėmės ar matomos plombos, kai reikia vizualiai padidinti dantis, sumažinti tarpą tarp dantų, taip pat jeigu dantys nedaug pasisukę ar palinkę. Šiuolaikiniai fotopolimerai pasižymi natūralia spalva (daugiau negu 30 baltos spalvos atspalvių), blizgesiu ir gyvo danties skaidrumu, nesukelia pacientams alerginės reakcijos. Visgi yra atvejų, kai veneringas nerekomenduojamas: kai nėra krūminių dantų, pacientas rūko, turi įprotį griežti dantimis, blogai atliekama profesionali dantų higiena.

Adhezinis protezavimas – tai trūkstamo danties atkūrimas stiklo pluošto juostelių pagalba, kai juostelės tvirtinamos prie gretimų dantų. Šiuo atveju atraminiai dantys nėra preparuojami ir depulpuojami. Trūkstamas dantis atkuriamas vos vieno apsilankymo metu.

Pagrindiniai specialistai:

Siarhei Barannikau

Anna Tsupikava

Dominyka Bauraitė